1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. איך בוחרים נכון תאורה למטבח

איך בוחרים נכון תאורה למטבח

המטבח המודרני הוא מטבח מואר ומעוצב. אם בעבור יכולנו לפגוש ברוב המטבחים בישראל נורת פלורסנט גדולה ומכוערת המאירה את המטבח כולו, היום כבר אפשר ליהנות מקולקציות שלמות של תאורה מעוצבת למטבח. עיצוב מטבחים מודרני משלב כמה גופי תאורה בכמה מוקדים. כך ניתן להאיר את המטבח על פי אזורים, בתאורה רכה או בתאורה חזקה מלאה.

מה אנחנו רוצים לקבל?

לא נרכוש תאורה למטבח מבלי לעצור לרגע ולחשוב מהם הצרכים שלנו, איך היינו רוצים להאיר את המטבח, אלו אזורים נרצה להדגיש, מהם האזורים בהם אנו זקוקים לתאורה חזקה. השלב הבא יהיה בחירת גוון התאורה. כיום ניתן להאיר מטבחים באור לבן בוהק או באור צהוב חמים וביתי. ישנה כמובן אפשרות לשלב גופי תאורה בכמה גוונים על מנת להאיר את המטבח בהתאם להעדפה רגעית. רגע לפני סיום לא נשכח לבדוק אלו גופי תאורה למטבח תואמים את סגנון העיצוב של המטבח והבית כולו.

כמה כדאי להשקיע?

שיקולי תקציב מכריעים החלטות רבות בתחום עיצוב הבית. כדאי לקבוע מראש את התקציב ולתכנן כיצד יחולק כך שניתן יהיה לרכוש גם גוף תאורה ראשי וגם גופי תאורה משניים. תאורה למטבח מבוססת טכנולוגיית לד תהיה השקעה נבונה לטווח ארוך. נורות לד הן נורות חסכוניות יותר בהשוואה לנורות רגילות. במטבחים בהם ישנה תאורה פעילה בכל שעות היממה, בחירה בנורת לד תבוא לידי ביטוי בחיסכון של עשרות שקלים בכל חודש.

טיפים לבחירה נכונה של תאורת מטבח מעוצבת:

גופי תאורה צמודים תקרה מעניקים תחושת מרחב ומומלצים בעבור אזורי העבודה. כאשר גוף התאורה צמוד לתקרה הוא גוזל פחות מקום ואין סכנה שתיתקלו בו. פס תאורת לד יהיה תוספת נהדרת בעבור כל מטבח. פס התאורה הופך את המטבח מואר, נוח ובו זמנית גם מעוצב. אם המזווה שלכם חשוך אין סיבה שלא תתקינו בתוכו תאורה נקודתית צמודה לקיר. מעל פינת האוכל במטבח או עמדת האי כדאי להתקין גוף תאורה עם אפשרות לעצמת תאורה רכה וחזקה. גוף תאורה יורד מעל פינת האוכל במטבח יהיה אלמנט עיצובי לכל דבר.

 

logo בניית אתרים