1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. תאורה ביתית חסכונית – איך תצליחו לחסוך?

תאורה ביתית חסכונית – איך תצליחו לחסוך?

כולנו שמים לב למגמה קבועה של עלייה בתעריף החשמל ועלייה בכמות החשמל אותה אנו צורכים. כיום כאשר פועלים בכל בית, כמעט באופן קבוע, כמה מזגנים, כמה מכשירי חשמל גדולים וכמה מסכים, עלינו למצוא את הדרך לצמצם את הצריכה ולפתח הרגלים חסכוניים. תאורה ביתית היא תחום בו בעזרת כמה שינויים קלים תוכלו לצמצם משמעותית את הצריכה לפגוע באיכות החיים של בני הבית.

משלמים פחות עם נורות לד:

הצעד הראשון לקראת תאורה ביתית חסכונית יהיה החלפת כל הנורות הרגילות בבית בנורות לד. נורת הלד מפיצה אור תוך שימוש בזרם חשמלי נמוך. משמעות הדבר היא שנורות אלו מסוגלות להאיר את הבית בעצמה זהה לזו של נורות רגילות, תוך חיסכון של עשרות אחוזים בצריכת החשמל.

נורות לד מחזיקות מעמד למשך תקופה ארוכה יותר בהשוואה לנורות רגילות. הן עשויות מחומרים איכותיים (לא שבירים) ומונעות כך את הצורך בהחלפת נורה לעתים קרובות. תאורת לד תוכל לשמש אתכם למשך 50,000 שעות. באותו פרק זמן בו בעבר נאלצתם להחליף מספר נורות רגילות, תמצאו את עצמכם משתמשים באותה נורת לד.

שימוש בתאורה ביתית טבעית:

בשנים האחרונות החלה מגמת הבנייה הירוקה הופכת פופולרית. בנייה ירוקה בתחום התאורה מתוכננת באופן המאפשר שימוש מקסימלי באור טבעי. משמעות הדבר היא מבנים המאפשרים הנאה מרמה חיים גבוהה ואיכות חיים יחד עם צריכת כמות קטנה של אנרגיה. התאורה הטבעית אינה עולה לנו כסף. במהלך היום, כדאי לעשות שימוש באור הטבעי של השמש תוך פתיחת החלונות. במידת הצורך תוכלו להתקין מתקני הצללה על מנת להמשיך ליהנות מהאור הטבעי ללא הנזקים שנגרמים מקרני השמש החזקות.

תאורה על פי צורך:

רובנו מתנהלים באופן קבוע עם אצבע קלה מאוד על מתג האור. אנחנו מפעילים נורות וגופי תאורה בכל רחבי הבית גם כאשר אנו שוהים רק בחדר אחד. עשו לכם הרגל להשתמש בתאורת הבית על פי צורך. כך למשל, לא נפעיל את תאורת הסלון רבת העצמה במלואה רק על מנת לצפות בתכנית טלוויזיה. בכל פעם בה אתם עוזבים את החדר כבו את התאורה ותצליחו לחסוך עשרות ואף מאות שקלים בכל שנה. 

 

 

logo בניית אתרים